Nové auto a povedený Memoriál Václava Maurice v Benešově Hoře

Přelom prázdnin tradičně v Benešově Hoře patří Memoriálu Václava Maurice. Letos byl podnik okořeněný denním programem.  Hasiči při slavnostním předání získali nové vozidlo Ford Transit, které poslouží při zásazích stejně jako při reprezentaci na soutěžích.

Předání vozu následovalo po průvodu obcí, kterého se zúčastnili zástupci sborů z okolí a těch, které už s předstihem přijeli na večerní dětskou soutěž. Vůz do rukou hasičů z Benešovy Hory předal starosta obce Miroslav Roučka, nechybělo ani požehnání, aby se vozidlu a jeho posádce vyhnulo nebezpečí.

Odpoledne už vše směřovalo od předání auta k tradičnímu podniku Memoriál Václava Maurice. Soutěž si vybrala televize Nova k natočení reportáže o zájmu dětí o hasičský sport. Reportáž najdete v archivu televize, vysílána byla v Televizních novinách v neděli po noční soutěži, tedy 26. srpna.

Noční soutěž byla povedená – všechna družstva dokončila, žádné nemělo neplatný pokus. Kategorii přípravka vyhráli domácí z Benešovy Hory, děti mladší Senetářov (okres Blansko) v čase 16,86 a královskou kategorii této soutěže, tedy děti starší, vyhrálo družstvo z Dřešína v čase 14,88.

I letos si hasiči z Benešovy Hory uvědomují, že by nic z výše zmíněného nebylo možné bez pomoci všech dobrovolníků z řad sboru a sponzorů. V případě nového vozidla směřuje poděkování Jihočeskému kraji a obci Vacov za finanční podporu a vyřízení všeho potřebného.