Ročník 2017

Benešova Hora - Napětí, skvělé výsledky a skvělá atmosféra. Opět po roce hasiči v Benešově Hoře uspořádali Memoriál Václava Maurice. Už to bylo po jedenácté. "Jsme rádi, že knám jezdí stále ta samá družstva, ale stejně tak nás těší, že letos přijela spousta nových," okomentoval starosta pořádajícího sboru Vladimír Jírovec.

Jako tradičně se na starovní čáře jako první ukázali ti nejmenší - totiž družstva v kategorii přípravka. Byla jen dvě a šlo o klání domácích se svými blízkými sousedy - Vacovem. Ten dokončil v čase 33,83. To stačilo na první místo, domácí nejmenší dokončili v čase 47,17 a brali druhé místo.  "Jsem ráda, že má tento sport takovou mladou silnou základnu," zhodnotila poslankyně Radka Maxová, která letošní ročník finančně podpořila a jala se předávání cen.

Kategorie dětí mladších už přinesla časy pod dvacet vteřin. Dřešín sestřelil v čase 17,33 a mladší děti z Přídolí v čase 17,41. Třetí místo pak připadlo družstvu Žihobce A - 17,58.

Královská kategorie starších dětí ukázala 17 krásných výkonů, bohužel ve 4 případech museli rozhodčí uznat pokus jako neplatný (Přídolí, Žihobce B, Besednice B, Benešov nad Černou). Na druhé straně výsledkové listiny se ale blýskli starší z Třísova, kteří za výkon 13,70 právem odnesli putovní pohár. Tesně jim na paty šlapali Senetářovští, kteří už tradičně do Benešovy Hory váží cestu až z Blanenska na jižní Moravě. Svým výkonem časomíru zastavili na čísle 14,68. Jako třetí se umístili hasiči z Jámy s časem 16,58. Pod 20 vteřin se povedlo dokončit už jen Vacovu (18,82). domácíse umístili na 12. míste v čase 29,55.

Kromě skvělých výkonů je třeba vyzdvihnout i všechny sponzory - kromě již zmíněné poslankyně Maxové letošní ročník MVM podpořil i místopředseda poslanecké sněmovny Jiří Bartošek, tradičně pak další sponzoři, kterým organizátoři děkují, protože bez jejih podpory by se Memoriál Václava Maurice uskutečnit nemohl.

NAVIDĚNOU ZA ROK!!!