POMOC BLIŽNÍMU

SDH Benešova Hora je sbor hasičů, který působí převážně na území stejnojmenné obce v podhůří Šumavy. Svou činností sbor zajišťuje požární ochranu, technickou pomoc a další potřebnou aktivitu v souladu se svým posláním (sbor je zařazen do 5. sledu JPO v rámci Jihočeského kraje). Zřizovatelem sboru je obec Vacov, pod kterou Benešova Hora samosprávně náleží.

Mezi nejčastější zásahy hasičů z Benešovy Hory patří čerpání zatopených sklepů při přívalových srážkách nebo dlouhých deštích, dále zásahy technického charakteru a díky výkonné technice a profesionální výstroji a výzbroji také pomoc profesionálním jednotkám při zvládání požárů a dálkové dopravě vody.

SPORTEM KU ZDRAVÍ

Hasiči z Benešovy Hory se aktivně zúčastňují soutěží v hasičském sportu. Tradičně sezonu otevírá soutěž okrsková, kterou ve spolupráci s ostatními sbory okrsku Vacov hasiči s B.H. často pořádají. Mezi hlavní náplň sezony ovšem patří soutěže Šumavské hasičské ligy a další speciální podniky, na kterých se hlavně družstvo v kategorii „muži“ v sezoně 2014 ukázalo ve vynikající formě.

KULTURA ŽIJE

SDH B.H. je také Jedním z mála spolků, které se v Benešově Hoře snaží o udržení kulturního života a tradičních lidových slavností. Každoročně tak hasiči pořádají stavění máje, masopust nebo organizují pochod mikulášské trojice.

MEMORIÁL VÁCLAVA MAURICE - VLAJKOVÁ LOĎ SDH B.H.

Od roku 2007 se stěžejní akcí, kterou členové SDH B.H. pořádají, stal Memoriál Václava Maurice. Jedná se o dětskou noční soutěž, která si v průběhu let získala spoustu věrných fanoušků. Tradičně se vždy v polovině letních prázdnin na závodní dráze v Benešově Hoře setkává i více než 40 týmů mladých hasičů z jižních a západních Čech, ale také z Moravy (Senetářov v okresu Blansko).

Podobně, jako si týmy navykly na tuto soutěž jezdit, i členové SDH B.H. se snaží rok od roku vylepšovat. Nechybí prostor pro stanové městečko, profesionální ketering, ozvučení a v neposlední řadě množství člěnů technické čety, která zajistí průběh závodů na prvoligové úrovni.

Chcete se dozvědět víc o Memoriálu Václava Maurice? Chcete se zúčastnit i Vy se svým týmem mladých hasičů? Kontaktujte členy SDH B.H.!