Historie sboru

Počátek hasičů v Benešově Hoře se datuje k roku 1899.

Tehdy se na popud pana učitele z místní malotřídky p.Švíka uskutečnila ustavující schůze a proběhla sbírka mezi usedlíky a hlavně mezi sedláky na koupi Koňské stříkačky.

Vzhledem k tomu, že se ve sbírce vybralo méně peněz, finančně přispěla i pojišťovna ve Volyni a  hrabě Schwarczenberg, do jehož panství naše vesnička patřila. Od té doby byla tato koňská stříkačka ve výzbroji našich hasičů, přičemž poskytovala pomoc i v širokém okolí.

Dobová fotografie z roku 1900

V roce 1933 byla postavena za finančního přispění všech občanů načí obce hasičská zbrojnice a o rok déle požární nádrž vedle zbrojnice.

V roce 1945 zakoupil náš sbor požární čerpadlo EBERT.
Do roku 1977 jsou informace čerpány ze Státních archívů Třeboň a Prachatice.

V pozdějších letech nám byl přidělen hasičský vůz  AS-16 PRAGA RN  a motorová stříkačka PS 8, kterou v pozdějších letech nahradila PS 12.

V roce 1982 nám byl přidělen hasičský letištní speciál TATRA 138 CAS 32, který do té doby sloužil vojenským hasičům na letišti PLZEŇ - LÍNĚ.
Toto vozidlo slouží našim hasičům dodnes.

1.srpna 2009 náš sbor oslavil 110. let od svého založení. Oslavu jsme počali slavnostním průvodem obcí, na jehož konci byl páterem Janouškem v místní kapli posvěcen nový prapor sboru. Děkujeme firmě STTEN s.r.o. a majiteli firmy panu Janu Šťastnému za sponzorský dar na jeho zaplacení. Po přemístění na naši závodní dráhu byli oceněni někteří z členů sboru, vzácní hosté pronesli slavnostní projevy a oficiální oslava se pomalu dostávala do svého cíle. Následovaly ukázky staré hasičské techniky, přičemž se patří poděkovat hasičskému muzeu ve Stachách za zapůjčení historických stříkaček.